• Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın!
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgi Üniversitesi
#1
Hakkında

Sinema ve Televizyon Bölümü hızla değişen teknolojiyle uyum içinde, hareketli ve hareketsiz görüntünün tüm alanlarında eğitim verir. Mezunlarımız sinema ve televizyon sektörleri için film, dizi, belgesel üretiminin her aşamasında görev alabilir veya bağımsız film, fotoğraf ve video alanlarında ürün verebilirler. Akademik bir yol seçmek isteyenler yüksek lisans veya doktora için referans gösterebilecekleri bir tezle mezun olurlar.


Program her öğrencinin yeteneklerini keşfetmesine ve sorgulayıcı bir meslek etiği benimsemesine yönelik olarak tasarlanmıştır. İlk iki yıl, öğrenciler hareketli ve hareketsiz görüntünün tarihi, felsefesi, anlatım biçimleri üzerine aldıkları temel eğitimle her tür teknolojiyi sorgulayarak kullanabilecek bir altyapı kazanırlar. Üçüncü sınıftan itibaren, her öğrenci kendi yetenek ve ilgi alanına göre farklı bir program oluşturabilir; akademisyenler ve sektör uzmanlarıyla birebir çalışma imkânı bularak genç bir profesyonel olmaya adım atar. Sinema ve Televizyon Programı senaryo, yönetmenlik, kurgu, yapımcılık, görüntü yönetmenliği gibi uzmanlık alanlarını kapsar.

Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı ve Erasmus bağlantıları ile tüm öğrenciler Avrupa’daki ve Amerika’daki seçkin sinema okullarında bir dönem veya bir yıllığına eğitim görebilirler. BİLGİ'nin Sinema Bölümü farklı alanlarda üretim sürecine katılan veya akademik çalışma yapan mezunlarını ortak bir tartışma platformunda buluşturmayı, teori ile pratik arasındaki eleştirel etkileşimin öğrencilik sonrasında da devamını hedefler.

Link: https://www.bilgi.edu.tr/tr/akademik/ile...si/sinema/
 
Alinti
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi